Tesla má konkurenci. Dobrodruzi pošlou kolem Země dodávku

Fanoušky kosmonautiky nadchnul na začátku února bláznivý Elon Musk, když vystřelil do vesmíru elektromobil Tesla. Možná stejně šílený kousek teď chystají podniknout i šumperští hudebníci ze skupiny O5 a Radeček. Plánují totiž, že v dodávce obletí zeměkouli. Start hudebního tělesa je naplánován na jaro.

Radečky čeká přesně 40 075 kilometrů, tedy délka obvodu naší modré planety. Co na tom, že vzdálenost neurazí ve vzduchu, ale pojedou po silnici a vůbec přitom neopustí českou kotlinu? Zmiňovanou vzdálenost pokoří součtem kilometrů, které plánují letos urazit na cestách po koncertech a festivalech.

"Jsme první muzikanti na světě, kteří s kapelovou dodávkou objedou celou Zemi, ovšem kvůli nepříznivé bezpečnostní situaci ve světě jsme se rozhodli, že pojedeme na jistotu a těch čtyřicet tisíc kilometrů najezdíme křížem krážem po Česku," vysvětluje zpěvák Tomáš Polák. Ten také upozornil, že považuje jízdu po českých silnicích za podobně dobrodružnou a někdy i nebezpečnou jako by kapela objela Zemi skrz rozvojové státy.

Zprávy z řídícího střediska Radečků hovoří jasně. V létě čeká na jejich fanoušky pořádný kravál, stejně jako při startu Elonovy rakety.

další články

Me too? Kdepak, Češky prasata milují!

ž několik měsíců trpí Amerika aférou Me too. Sexuální obtěžování ze strany producentů i hereckých kolegů dosud oznámily desítky celebrit. Rozšíří se hon na chlípníky i do Česka?

Místo doučování mu raději roztrhali učebnici

Svět je plný příběhů o tom, že i lidé, kteří ve škole nikdy nevynikali, dokázali v dospělosti velké věci. Možná se tím nechala inspirovat pětice chlapíků, kteří v jednom z pražských parků zaskočili malého školáka a roztrhali mu učebnici.

Zametáte ulici? Buďte rádi

Máte pocit, že vám ujel vlak, že jste promeškali všechny skvělé příležitosti a že jste beznadějní smolaři? Nezoufejte, i vás může potkat stejné štěstí, jako zametače chodníků z Olomouce.

Vnuk poslal babičku do nebe. Našla ráj?

Ve věži staré pražské rozhledny vyvrcholil minulý týden život devětašedesátileté seniorky z obce Návojná. Se zavázanými očima ji tam vytáhl vlastní vnuk.